voga.co.uk

Forma 1 2009 Magyar Nagydíj

Saturday, 25-Dec-21 08:07:32 UTC

2009-es monacói nagydíj Az évad 6. versenye a 17-ből a 2009-es Formula–1 világbajnokságon. Versenyadatok Dátum 2009. május 24. Hivatalos elnevezés LXVII Grand Prix de Monaco Helyszín Circuit de Monaco, Monte-Carlo, Monaco Versenypálya 3, 34 km Táv 260. 52 km Körök 78 Időjárás száraz Pole-pozíció Versenyző Jenson Button ( Brawn - Mercedes) Idő 1:14. 902 Leggyorsabb kör Versenyző Felipe Massa ( Ferrari) Idő 1:15. 154 (50. a(z) 78-ból) Dobogó Első Jenson Button ( Brawn - Mercedes) Második Rubens Barrichello ( Brawn - Mercedes) Harmadik Kimi Räikkönen ( Ferrari) A monacói nagydíj volt a 2009-es Formula–1 világbajnokság hatodik futama, amelyet 2009. május 21. és május 24. között rendeztek meg a monacói városi pályán, Monte-Carlóban. Szabadedzések Első szabadedzés A monacói nagydíj első szabadedzését május 21 -én, csütörtökön tartották, közép-európai idő szerint 10:00 és 11:30 óra között. [1] Az első helyen Rubens Barrichello végzett, Felipe Massát és Lewis Hamiltont megelőzve. [2] Helyezés Versenyző Csapat/Motor Elért idő Különbség Futott kör 1 Rubens Barrichello Brawn - Mercedes 1:17.

Manual

forma 1 2009 magyar nagydíj 2

Hungarikum Herendről A Halászbástyás serleg után megint látható a Budai vár egy része A Halászbástya után a Lánchíd jön Kristályvázák, kormánykerekek, fémkupák és aranyozott serlegek helyett a Magyar Nagydíj legjobbjai kézi munkával készült magyar porcelán trófeáknak örülhetnek. Idén is a Herendi Porcelánmanufaktúra Zrt. készítette a vasárnap átadandó díjakat, 2006 óta ez a negyedik alkalom. A Herendi-díjakon minden évben Budapest egy építészeti emléke szerepelt. 2006-ban a Budai vár, majd a Parlament és a Halászbástya. Idén a felkínált motívumok közül a Lánchíd lett a befutó, mögötte az aranyba hajló Budai várral. Mi van, ha összetörik? Amióta a Herendi Porcelánmanufaktúra szállítja a Magyar Nagydíj trófeáit, még nem fordult elő, hogy a serleg vagy a tál összetört volna. Ha mégis, nagy bajban lennének a rendezők, mert az idén átadandó tárgyak három hónapig készültek. Rá kell ragasztani a tetejét Pótlásuk ennél azért gyorsabb volna, mivel nem kell kétszer bíbelődni a számítógéppel tervezett motívum és a díszítés kiválasztásával.

Torrent

forma 1 2009 magyar nagydíj manual

Persze könnyen elképzelhető, hogy a hazai verseny támogatása már nem fér be a büdzsébe, hiszen – igaz pontos adatok nincsenek – minden bizonnyal egy névszponzori szerződés is millió, ha nem tíz millió dolláros nagyságrend, ami egy Candy méretű cégnek nagy falat lehet. Ne felejtsük azonban el, hogy sokan ezt gondolták a Forma-1-ben való megjelenésről is. JZ, Ecoline A hatalomtól független szerkesztőségek száma folyamatosan csökken, a még létezők pedig napról napra erősödő ellenszélben próbálnak talpon maradni. A HVG-ben kitartunk, nem engedünk a nyomásnak, és minden nap elhozzuk a hazai és nemzetközi híreket. Ezért kérünk titeket, olvasóinkat, hogy tartsatok ki mellettünk, támogassatok bennünket, csatlakozzatok pártolói tagságunkhoz, illetve újítsátok meg azt! Mi pedig azt ígérjük, hogy továbbra is minden körülmények között a tőlünk telhető legtöbbet nyújtjuk a számotokra!

forma 1 2009 magyar nagydíj ingyen

2010-es Formula–1 magyar nagydíj – Wikipédia

901 1:22. 359 Futam [ szerkesztés] Alonso jobb első kereke leszakadása után a boxba hajt A magyar nagydíj futama július 26 -án, vasárnap, közép-európai idő szerint 14:00 órakor rajtolt. Alonso jól rajtolt, és az első boxkiállásig vezetett, de akkor (ugyanúgy mint három éve) rosszul szerelték fel a jobb első kerekét, ami már a kiállás utáni első körben leesett. Alonso ezután feladta a versenyt. Csapatát, a Renault-t a következő versenyről eltiltották, (majd a büntetést 50 ezer dollárra enyhítették) mivel Alonso rosszul rögzített kereke balesetveszélyes volt. A vezetést Lewis Hamilton vette át, és a boxkiállásokat kivéve végig vezetve nyerte meg a futamot, ezzel megszerezte saját maga és csapata első idei győzelmét. A második a ferraris Kimi Räikkönen lett, a dobogó első két foka így az előző két év erőviszonyaira emlékeztetett. A vb-esélyesek közül csak a harmadik Mark Webber ért el komolyabb eredményt, mert Jenson Button csak a hetedik lett, Vettel a felfüggesztés hibája miatt kiesett, Rubens Barrichello szintén nem szerzett pontot, a 10. lett.